مشخصات فنی کانکس ها

10 / 10
از 1 کاربر

اگر بخواهیم در مورد مشخصات فنی کانکس صحبت نمایم باید پانزده مورد از ویژگی ها و صفت های کانکس را به شما معرفی نماییم که هر گاه در بحث مشخصات فنی کانکس وارد شدید، بتوانید به راحتی آنها را تجزیه و تحلیل نمایید.

این ویژگی ها و مشخصات فنی کانکس عبارتند از:

 1. اسکلت کانکس : که مهمترین ویژگی یک کانکس می باشد و از جنس پروفیل بوده و البته بر روی آن در صورت نیاز عایق به کار میرود.
 2. شاسی کف کانکس : که معمولا از تیر آهن برای مقاومت بیشتر استفاده می شود.
 3. ورق بدنه و سقف کانکس : که از جنس گالوانیزه می باشد.
 4. پوشش داخلی کانکس : در پوشش داخلی کانکس از موارد مختلف استفاده می شود و بسته به نوع استفاده می تواند متفاوت و با سلیقه مشتری اجرا شود.
 5. عایق برای کانکس : از عایق های متفاوت برای جلوگیری از حرارت و صدا در صنعت کانکس سازی استفاده می شود که با توجه به مورد استفاده آن متفاوت می باشد.
 6. کف پوش کانکس : که از چنس ضد آب می باشد و قطعا کاملا واتر پروف ( ضد آب ) بوده و برای تمیزی و زیبایی آن در بسیاری از موارد ساخت کانکس از کفپوش های PVC استفاده می شود.
 7. هوک : که برای ثابت کرد کانکس ها استفاده دارد و در کانکس های متحرک دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.
 8. درب و پنجره کانکس : معمولا از آلمینیوم بوده و در کانکس هایی که عایق بودن بسیار مهم می باشد از پروفیل و درب و پنجره های دوجداره استفاده می شود.
 9. اتصالات کانکس : معمولا مقاومت کانکس را از نوع اتصالات و نوع جوشی که استفاده شده در نقاط اتصال و پیچ و مهره می توان بدست آورد.
 10. سیستم برق و روشنایی کانکس: توسط سیم کشی توکار و روکار و معمولا با داک های برق برای تمام کانکس ها این سیستم در نظر گرفته می شود و البته بسته به نوع استفاده کانکس و متراژ آن، تعداد آنها متفاوت می باشد.
 11. سرویس آشپزخانه و آبدارخانه برای کانکس : در صورت نیاز به آشپزخانه در یک کانکس باید بخش های لوله کشی و اجرای سینک به دقت انجام شده و موارد عایق کاری در این بخش با نهایت دقت و مقاومت اجرا شود.
 12. سرویس بهداشتی برای کانکس : مانند مورد قبل در اجرای این مزیت برای کانکس باید تمام موارد با کیفیت بالا و مقاومت بالا پیاده سازی شود و همچنین سیستم تهویه قوی جدا برای این قسمت باید در نظر گرفته شود.
 13. نصب چرخ برای کانکس : در صورت نیاز چرخ برای کانکس در موارد کانکس های متحرک و سیار، و باتوجه به میزان وزن و حرکت کانکس، باید این بخش به یک کانکس متصل شده و مقاومت آن نیز سنجیده شود.
 14. دریچه های کانکس : که این مورد برای تهویه هوای کانکس و مواردی که کانکس نیاز به دریچه کولر دارد این بخش در نظر گرفته خواهد شد و موارد عایق کاری در اطراف این بخش ها نیز باید حتما رعایت شود.
 15. رنگ آمیزی کانکس : در مرحله آخر با توجه به صلیقه مشتری و البته رعایت هارمونی، بخش های مختلف یک کانکس رنگ آمیزی خواهد شد و از ویژگی هایی که باعث تمایز یک کانکس نسبت به سایر کانکس ها در چشم مشتری خواهد شد.

 

 اینها تمامی مشخصات فنی بود که در ساخت یک کانکس باید به آنها توجه نمود و همچنین اگر قصد خرید یک کانکس را داریم نیز باید به این نکات توجه نماییم.

این مشخصات و 15 نکته را نیز می توانیم مراحل ساخت کانکس نیز عنوان نماییم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :