کانتینر

شرکت آی کانکس تولید کننده انواع کانتینرها در ابعاد مختلف برای استفاده های متنوع می باشد.

حتما شما با واژه کانتینر آشنا هستید و آنها را بر روی کامیون های حمل بار دیده اید. کانتینر ها را نیز می توان نوعی کانکس دانست؛ کانکس هایی که قابل حرکت بوده و بر روی ماشین های سنگین مثل کامیون های باربری نصب شده و توسط آنها می توان بارها را جابه جا نمود.

مورد اصلی استفاده از کانتینر ها در خطوط ترانزیت و بندر های تجاری می باشد.

کانتینر ها را می توان جزء سنگین ترین و محکم ترین کانکس ها نامید، زیرا ممکن است در حمل و نقل ضربات زیاد و همچنین فشار سنگینی را متحمل شوند، پس باید بسیار محکم و مقاوم ساخته شوند. شاید در بنادر دیده اید که تعداد زیادی کانتینر بر روی هم قرا گرفته اند، و به علت اینکه از جنس مقاومی ساخته شده اند، فشار حاصل از سنگینی بقیه کانتینر ها را می توانند تحمل نمایند.

پس اگر قصد خرید کانتینر و یا اجاره کانتینر را داریم بهتر است به سراغ نوع های مقاوم آن و کانتینر های ساخته شده توسط کمپانی کانکس سازی مطرح برویم تا به بارهای ما آسیبی وارد نشود.

کانتینر اتاقک های فلزی هستند که برای حمل و نگهداری وسایل از آنها استفاده می شود. کانتینر ها در اندازه های مختلف موجود می باشند که عمدتآ آنها را بر اساس فوت دسته بندی می کنند، از اندازه های رایج این کانتینر ها به 20 فوت و 40 فوت می شود اشاره کرد . در کشور عزیزمان ایران بیشتر کانتینرها در اندازه 20 فوت تولید و استفاده می شود زیرا این اندازه استاندارد برای استفاده در کامیون و کشتی ها در ایران و بیشتر کشورها می باشد.

بدنه این کانتینرها اغاب از ورق های آهنی که با پوشش ضد زنگ پوشیده شده می باشد. در بعضی مواقع برای اسکان افراد از کانتینر استفاده می شود که برای این کار باید از عایق گرما و پنجره و همچنین کابل کشی برق استفاده کرد.