کانکس متحرک

شرکت آی کانکس تولید کننده انواع کانکس های  متحرک و چرخ دار در اندازه های مختلف و برای اتصال به وسایل نقلیه مختلف می باشد. کانکس های متحرک بیشتر برای زمانهایی کاربرد دارد که در فواصل زمانی کوتاه نیاز به جابه جایی مکرر کانکس باشد. 

کانکس هایی می باشد که دارای چرخ بر زیر اتاقک آنها می باشند و برای حمل و جا به جایی به نقاط دیگر طراحی شده اند. زیرا جا به جا کردن هر شئ به وسیله چرخ امری  راحت و سهل می باشد. در صنعت کانکس سازی برای نوعی از کانکس ها که نیاز به جا به جایی به صورت مکرر و فراوان را دارند، چرخ های تعبیه شده است.

مثلا کانکس های نیروی انتظامی و پلیس که در سطح شهر زیاد با آنها مواجه شده ایم از این نوع کانکس ها می باشند، زیرا نیاز به جا به جایی به نقاط دیگر دارند.

حتی بسیاری از این نوع کانکس ها قابل نصب و اتصال به ماشین می باشند و اصطلاحا به عنوان خانه ی سیار شناخته می شوند که بسیاری از کسانی که دائما در سفر می باشند از این کانکس ها استفاده می نمایند.

همچنین کانکس های متحرک با توجه به نوع چرخ های آن که با اهرم های ثابت و فنر دار می باشند نیز دسته بندی می شوند و با توجه به وزن و اندازه آنها، برای کانکس های متحرک لاستیک و رینگ تعبیه می شود.

در انتخاب این کانکس ها به مواردی مانند:  فنر و اندازه چرخها ، تک محور یا دو محور بودن آنها و جکهای نگه دارنده باید بسیار توجه کرد.